23 Eylül 2023

Müzede An'da Sanat Terapi Atölyesi

Müzede An'da Sanat Terapi Atölyesi

Biletler için Mobilet 🔗
 
Müzede An’da yetişkinlere yönelik sanat terapi atölyelerinin ilki SSM Koleksiyonu’nda yer alan Halil Paşa’nın Şakayıklar ve Kadın eserinden ilhamla gerçekleşecek. Atölyenin ilk aşamasında katılımcılar, Modernizmin İzinde Türk Resmi sergisinde izleyiciye sunulan bu esere nazik bir dikkat ile odaklanacak ve iç dünyalarında uyanan duygu ve düşünceleri gözlemleyecekler. İkinci aşamada ise, kendi yaratıcı süreçlerine dalıp esere yansıma niteliğinde bir sanat eseri üretecekler. Bu çalışma, kişinin duygu, düşünce, arzu ve ihtiyaçlarını, sanatı bir araç olarak kullanarak yaratıcı biçimde ifade edebilmesini sağlar.

Bu çalışmaya katılmak için herhangi bir sanat geçmişinin, eğitiminin veya yeteneğinin olması gerekmez. 16 ve üzeri yaşlarda sanatın iyileştirici, onarıcı ve dönüştürücü etkisini deneyimlemek isteyen herkese açıktır.

Etkinlik Başlangıç Noktası: Müze Galeri
Etkinliği Yürüten ve Uygulayan: Seren Pehlivanoğlu İlkdoğan  / Sanat Terapisti
Etkinlik Dili: Türkçe
Etkinlik Süresi: 2 saat

Önemli bilgiler: 
– Organizasyon kaynaklı olmayan sebepler için ücret iadesi veya değişiklik yapılmaz. 
– Atölye malzemelerini SSM sağlar. 
– Etkinliğe katılan kişilerin fotoğraf çekimlerinin tanıtım materyallerinde kullanım hakkı etkinlik organizasyonuna ait olup katılımcı, etkinliğe katılarak bu hakkın kullanılmasını kabul etmektedir.

Other Events

Müzede An'da Galeri Buluşması
EventWorkshop

17 Eylül 2023

Müzede An'da Galeri Buluşması

Events

View All