Müze Programı
11 Mayıs - 29 Temmuz 2022

David Hockney: Baharın Gelişi, Normandiya, 2020

Bilet Al

David Hockney: Baharın Gelişi, Normandiya, 2020

*Görselin künyesi
No. 219, 20 Nisan 2020, iPad resmi, © David Hockney


Zamanımızın en önemli ve yaratıcı sanatçılarından biri olarak kabul edilen David Hockney’nin eserleri, Baharın Gelişi, Normandiya, 2020 sergisi ile ilk defa Türkiye’ye geliyor.

Sakıp Sabancı Müzesi, Akbank işbirliğiyle 20. ve 21. yüzyılın en ilham verici sanatçılarından David Hockney’nin Baharın Gelişi, Normandiya, 2020 sergisine ev sahipliği yapacak. Daha önce Londra’daki Royal Academy’de ve Brüksel’deki Bozar’da sanatseverlerle buluşan serginin üçüncü durağı Sakıp Sabancı Müzesi olacak. 

Kariyeri boyunca yeni teknolojileri ve sanat yapmanın farklı yöntemlerini araştıran Hockney, 2000’lerden itibaren iPhone ve iPad ile çizim yapıyor. Söz konusu teknolojik arayışının doruk noktası olan bu sergi, sanatçının baharın gelişini müjdeleyen iPad resimlerinin 116 tanesini içeriyor. Bunların tamamı 2020'de, Covid-19 salgınının ilk dönemi sırasında, Normandiya'daki evinde üretildi.

Bu "resimler", Hockney'nin meyve ağaçları, çalılar, çiçek bahçeleri, gölet ve nehirler, tarlalar ve uzak tepelere uzanan bir manzarada çalıştığını, baharın senelik yolculuğunu çıplak ağaçlardan tomurcuk ve çiçeklere, bol yeşil yapraklara kadar yakaladığını gösteriyor. Sergi baharın başından sonuna bir hikayesi, adeta bir kutlaması niteliğinde ve doğal dünyanın mucizelerini, sürekli yenilenişini, yaşam döngüsünü bize hatırlatıyor.

Baharın Gelişi, Normandiya, 2020 sergisi, 11 Mayıs – 29 Temmuz tarihleri arasında Akbank’ın desteğiyle Sakıp Sabancı Müzesi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Şu anda satışta olan Çok Girişli Biletler, Baharın Gelişi, Normandiya, 2020 ziyaretlerinde de geçerli olacak. #AkbankileHockney tek girişli öğrenci biletleri ilk 10.000 öğrenci için ücretsizdir. Biletlerinizi web sitesinden veya Müze bilet gişesinden temin edebilirsiniz.

Basın Bültenine erişmek için lütfen tıklayınız.
 

Multimedya

Müze Programı

David Hockney ve Mecralar Arasılık - Beril Sezen

8 Haziran 2022

David Hockney ve Mecralar Arasılık - Beril Sezen

Etkinlikler

Tümünü Görüntüle

Mağaza

David Hockney Sergi Katalogu
David Hockney Sergi Katalogu
David Hockney Sergi Katalogunu TR ve EN dil seçenekleriyle sipariş verebilirsiniz.

450 ₺

Satın Al
SSM Mağaza
David Hockney Sergi Katalogu
Mağazaya Git
SSM Dostu Kart Avantajları

SSM Dostu Kart Avantajları

Sakıp Sabancı Müzesi üyelik programıyla yıl boyu ayrıcalıklı bir müze deneyimi yaşayın. Bir sene boyunca birbirinden farklı ayrıcalıklardan yararlanın, sevdiklerinize de hediye ederek onlara destek ve ilham kaynağı olun.

Kart Satın Al