Basın ve Medya

Koleksiyonlarımız, ev sahipliği yaptığımız uluslarası sergilerimiz, öğrenme programları ve etkinliklerimizle ilgili basın bültenlerine hemen ulaşın.

Basın Bültenleri

Empty Source

Sonuç bulunamadı.

Basın listesi üyeliği

Basın listesine katılarak sergiler, etkinlikler ve ve gelecek programlar hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Basın listemize linke tıklayarak üye olabilirsiniz.

Kurumsal kimlik ve logo kullanımı

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi logosu, kurumu tanımlayan görsel bir öğedir. Kurumsal bütünlüğü sağlamak amacıyla logonun yazı karakter ailesi “Trade Gothic”tir.

  • Logo, hiçbir şekilde değiştirilerek kullanılamaz (ebat, renkler, zemin tonuna göre kullanımı), gerekli olduğu hallerde büyütülür veya küçültülebilir. Deforme edilecek şekilde boyutu uzatılıp, genişletilemez ve daraltılamaz.
  • Logonun belirtilen renk kullanımları değiştirilemez.
  • Logoyu oluşturan öğeler baştan üretilemez, belirtilen yazı karakteri dışında başka bir yazı karakterleri ile değiştirilemez.
  • Logoya başka grafik, tipografik öğleler eklenemez.
  • Logo, başka bir logonun parçası ya da bir tasarım öğesi olarak kullanılamaz.
  • Logo, sadece Sakıp Sabancı Müzesi’ne doğrudan bağlantılı basılı dokümanlarda veya web sayfalarında kullanılabilir, Sabancı Müzesi'nin bağlantısı olmayan herhangi bir yerde kullanılamaz.
  • Logo kullanımı, kullanıcılara Sakıp Sabancı Müzesi ile ilgili herhangi bir hak vermez.
  • Logo kullanımı kurallarına aykırı, Sakıp Sabancı Müzesi’nin haklarını çiğneyen kullanıcılara karşı Sakıp Sabancı Müzesi yasal işlem başlatma hakkını saklı tutar.

Önemli notlar:

Beyaz ve açık tonlu zeminlerde kullanım

Beyaz zeminde renkli uygulama ilk tercih edilen uygulamadır. Bu uygulamada S, S, M harfleri pantone reflex blue, çizgiler pantone 199 ve Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi yazı grubu siyahtır. Bu kural, açık tonlu zeminlerdeki renkli uygulamalar için de geçerlidir.

Beyaz ve Açık tonlu zeminlerde kullanımıİndir

Pantone reflex blue ve orta ve koyu tonlu zeminlerde kullanım

Pantone reflex blue ve koyu tonlu zeminlerde S, S, M harfleri ve Sakıp Sabancı Müzesi yazı grubu dişi, çizgiler pantone 199’dur.


Siyah ve kırmızı tonlu zeminlerde

Logonun tüm öğeleri dişi kullanılır.


Diğer logo uygulamaları ve vektörel logolar için pr.ssm@sabanciuniv.edu adresine mail gönderebilirsiniz.