Müze Programı
22 Şubat 2012 - 17 Haziran 2012

Rembrandt ve Çağdaşları. Hollanda Sanatının Altın Çağı

Bilet Al

Rembrandt ve Çağdaşları. Hollanda Sanatının Altın Çağı

Kuruluşunun 10. yılını kutlayan Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)’nin düzenlediği“Karanlıkla Işığın Buluştuğu Yerde… Rembrandt ve Çağdaşları - Hollanda Sanatının Altın Çağı”sergisi ziyarete açıldı. Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı vesilesiyle hazırlanan sergi, Rijksmuseum ile dünyanın önde gelen özel bir koleksiyonuna ait eserleri, Türkiye’de ilk kez izleyicilerle buluşturdu. Türk ve Hollanda hükümetlerinin diplomatik sponsorluğunu üstlendiği sergi, Türkiye’de faaliyet gösteren önemli Hollandalı şirketlerin de desteğiyle gerçekleşti. Ana sponsorluğunu Sabancı Holding ve ING Bank’ın yaptığı serginin bir diğer sponsoru da Philips oldu. Unilever ve Shell’in de katkılarıyla gerçekleşen serginin hizmet sponsorluğunu ise Grand Hyatt ve Park Hyatt İstanbul-Maçka Palas Otelleri ile KLM Hollanda Kraliyet Havayolları üstlendi.

Sergi, Rembrandt’ın yanı sıra, Hollanda resminin önde gelen isimlerinin bulunduğu 59 sanatçıya ait 73 tablo, 19 desen ve 18 obje olmak üzere toplam 110 eserden oluştu. Sergide ayrıca, yüzyıllar boyunca karanlık bir figür olarak kalan, eserleri uzun süre başka sanatçılara atfedilen ve yalnızca 35 eseri bilinmesine rağmen, dönemin en büyük isimleri arasında gösterilen Johannes Vermeer’in “Aşk Mektubu” adlı eseri de yer aldı. Frans Hals, Jan Steen ve Jacob van Ruisdael gibi pek çok büyük ismin eserlerini de ağırlayan sergi, dünya resim tarihinin en heyecan verici dönemlerinden biri olan Hollanda Sanatının Altın Çağı’nı tüm ihtişamıyla gözler önüne serdi.

Eserlerden

Seçmeler

Aziz Luka Loncası Yöneticileri

Aziz Luka Loncası Yöneticileri

Detaylı İncele

Multimedya

Where Darkness Meets Light… Rembrandt and His Contemporaries - The Golden Age of Dutch Art[;]Rembrandt ve Çağdaşları. Hollanda Sanatının Altın Çağı

Müze Programı

Rembrandt ve Oryantalizm

5 Mayıs 2012

Rembrandt ve Oryantalizm

Etkinlikler

Tümünü Görüntüle

Mağaza

Karanlıkla Işığın Buluştuğu Yerde…
Karanlıkla Işığın Buluştuğu Yerde…
Karanlıkla Işığın Buluştuğu Yerde…

Ücretsiz

Satın Al (Tükendi)
SSM Mağaza
Karanlıkla Işığın Buluştuğu Yerde…
Mağazaya Git
SSM Dostu Kart Avantajları

SSM Dostu Kart Avantajları

Sakıp Sabancı Müzesi üyelik programıyla yıl boyu ayrıcalıklı bir müze deneyimi yaşayın. Bir sene boyunca birbirinden farklı ayrıcalıklardan yararlanın, sevdiklerinize de hediye ederek onlara destek ve ilham kaynağı olun.

Kart Satın Al