Müze Programı
15 Nisan

Küçük Romantikler

Küçük Romantikler

Biletler için Mobilet 🔗
 

SSM Öğrenme Programları, 8-10 yaş grubundaki çocuklara yönelik "Küçük Romantikler" isimli yepyeni bir atölye serisine ev sahipliği yapıyor. Çocuklar, SSM Resim Koleksiyonu’nu sanat, müzik, tarih gibi çeşitli disiplinler odağında inceliyor. Program, sanatın ve kültürel mirasın anlaşılması, korunması ve sürdürülebilir olmasına yönelik bir kültürün çocuklarda erken yaşlarda oluşmasını amaçlıyor.
 

Dört hafta olarak planlanan atölyelerin her birine ayrı ayrı katılım sağlanabilir, kazanımların tamamlanması adına dört atölyeye de katılım sağlanması önerilir.

Ayvazovski’nin Gözünden Denizlere Bakmak, 15 Nisan Cumartesi, 11.00-13.00
  Bu atölyede, Sakıp Sabancı Müzesi’nde de tabloları bulunan Rus–Ermeni ressam Ivan K. Ayvazovski üzerinden manzara resmini tanıyacağız. ‘Romantizm nedir? Romantik nasıl olunur? Ayvazovski hangi konuları resmederek romantik olmuştur? Duygularımızı, doğa sevgimizi ve doğayla olan ilişkimizi resimlerine yansıttığı için ona romantik diyebilir miyiz?’ soruları eşliğinde sergi turu gerçekleştirecek ve atölye boyunca gerçekleştireceğimiz aktivitelerin sonunda ise kendi “romantik” deniz manzaramızı yaratacağız. 


Gelecek Atölyeler:
 • Romantizm Her Yerde

 • Osmanlı'da Romantik Olmak

 • Hareket Halinde: Çağlar Boyunca Yolculuk
 •  

   


  Önemli Bilgiler:

  - Organizasyon kaynaklı olmayan sebepler için ücret iadesi veya değişiklik yapılmaz. 

   

  - Atölye malzemelerini SSM sağlar.
   

  - Rahat kıyafetler giyilmesi önerilir.
   

  Diğer Atölyeler

  Hikmet Onat Kayıkları Suya İniyor (8-11 yaş)

  25 Mayıs 2024, 11:00

  Hikmet Onat Kayıkları Suya İniyor (8-11 yaş)

  Atölyeler

  Tümünü Görüntüle