Müze Programı
9 Nisan 2015 - 26 Temmuz 2015

Buluşma... Reunion

Bilet Al

Buluşma... Reunion

“Buluşma…Reunion” sergisi, hayatlarının bir noktasında Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı’ndan yolu geçen gençlerin profesyonel sanatçılar olarak ürettikleri eserleri ilk defa bir araya getiriyor. Sağlam bir bilimsel temel ile sanat eğitiminin bir araya geldiği Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı, geçtiğimiz yıllar içinde mezunlarının zengin, derin ve farklı çalışmaları vasıtasıyla yerel ve uluslararası bienallerde, fuar ve müzelerde daha da çok tanınmaya başladı. Bugün bu genç sanatçılar Türkiye ve dünya çapında çeşitli mekânlarda izlerini bırakıyor, istikrar ve devamlılık yakalamanın oldukça zor olduğu sanat dünyasında kararlılıkları ve esnek vizyonlarıyla üreterek öne çıkıyorlar. Pek çok  farklı yetkinlikleri ve eğilimleri olan, ancak profesyonel sanat dünyasında üretmek gibi ortak bir kararlılıkları bulunan genç sanatçıların bir bölümü, programın ilk dersinin üzerinden geçen 15. senede, “Buluşma…Reunion” sergisinde bir araya geliyorlar.

 “Buluşma…Reunion” sergisi kapsamında Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı mezunu Aslı Narin, Baptiste Croze, Berke Soyuer, Beyza Boyacıoğlu, Burcu Yağcıoğlu, Cemre Yeşil, Deniz Gül, Deniz Üster, Ege Kanar, Egemen Demirci, Elif Süsler, Erdem Taşdelen, Hasan Salih Ay, Hayal Pozantı, İz Öztat, Julia Kul, Meriç Algün Ringborg, Onur Ceritoğlu ve Tan Mavitan’ın eserleri sanatseverlerle buluşacak. Bu genç sanatçıların yanı sıra, 2003’ten vefat ettiği 2013 yılına kadar Sabancı Üniversitesi çatısı altındaki metal atölyesinde çalışmalarını sürdüren ve Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı öğrencilerine destek veren heykeltıraş Bayram Candan da iki eseriyle sergide yer alacak.

Gençliği ve enerjisiyle yankı uyandıracak “Buluşma…Reunion”, 9 Nisan – 26 Temmuz 2015 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

Multimedya

[;]Buluşma... Reunion

Müze Programı

Unutulmuş Bir Cumhuriyet Kadını: Bütün Yönleriyle Melek Celâl

26 Aralık 2023 - 23 Haziran 2024

Unutulmuş Bir Cumhuriyet Kadını: Bütün Yönleriyle Melek Celâl

Etkinlikler

Tümünü Görüntüle

Mağaza

"Buluşma...Reunion" - Katalog
"Buluşma...Reunion" - Katalog
"Buluşma...Reunion" - Katalog

50 ₺

Satın Al (Tükendi)
SSM Mağaza
"Buluşma...Reunion" - Katalog
Mağazaya Git
SSM Dostu Kart Avantajları

SSM Dostu Kart Avantajları

Sakıp Sabancı Müzesi üyelik programıyla yıl boyu ayrıcalıklı bir müze deneyimi yaşayın. Bir sene boyunca birbirinden farklı ayrıcalıklardan yararlanın, sevdiklerinize de hediye ederek onlara destek ve ilham kaynağı olun.

Kart Satın Al